čtvrtek 19. června 2014

Bílá a studená....

     V tom, kdo je nejlepší český muzikant, jsem vždycky měla naprosto jasno. Jedna kapela, jeden hudebník pro mě byli vždy naprosto nejlepší, daleko před všemi ostatními. Chodila jsem na jejich koncerty, nosila trička s nápisy jmen jejich alb a poslouchala je na kazetách do zblbnutí. Psí vojáci a Filip Topol, to nebyla jen muzika, to byl život.
     Nicméně jak člověk stárne, říká si, že už je někde jinde, že už je to pryč, že pro něj takhle muzika, i s tím ujetým životním stylem už prostě patří minulosti. 
Když přesně před rokem Filip Topol zemřel, dost mě to vzalo. Uvědomila jsem si, že už Psí vojáky na živo nikdy neuvidím a tolik bych chtěla. Nevyplatilo se to odkládat na později. Navíc jsem znovu začala po dlouhém čase poslouchat jejich muziku a došlo mi, že vůbec nejsem někde jinde....jsem pořád tam co dřív a pořád mě to bere. 
     V Lucerna Music Baru právě probíhá vzpomínkový večer na Filipa Topola pod názvem Sbohem a řetěz. Kapely, z řad přátel Psích vojáků, jako UJD, Zuby nehty, Plastic people of the Universe a další,  budou hrát jejich muziku.  Podobné počiny pak budou k vidění i na několika letních festivalech, například na Festivalu nepopulární hudba v Mikulově
     A ještě je tu film...tedy film který má teprve vzniknout. Celovečerní dokumentární film o Filipu Topolovi. Každý, kdo je fanoušek kapely a jejich zesnulého frontmana, a má chuť na vznik filmu "Takovej barevnej vocas letící komety" přispět, má možnost a to už od částky 100 Kč, stačí navštívit tuto stránku
    
                                         Tak Filipe, tenhle víkend budeme pít na tebe:-)

1 komentář:

  1. Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:)

    OdpovědětVymazat

Oblíbené příspěvky