úterý 20. března 2012

Je oficiálně jaro

     Dnes v 6.14h začalo astronomické jaro. Vím to naprosto přesně, jelikož můj manžel, dozvědivší se tuto zprávu během své brzké ranní cesty do hlavního města z rádia, měl nutkavou potřebu mě o této skutečnosti informovat a oznámil mi to SMSkou, která  měla tedy zároveň funkci budíku.
Ale zpráva to byla nadmíru pozivitní, tak jsem mu to odpustila...:-)
    Asi na oslavu této skutečnosti jsme si odpoledne šli dát lososa a steak do restaurace a cestou jsme vyfotili krásný Kostel sv. Alžběty. Kostel, který je v současnosti ve správě Salesiánů Dona Bosca je z šedesátých let devatenáctého století. Je to fešák, že?

14 komentářů:

 1. No jo, je to tam, konečně máme jaro. :) Snad nám nějakou dobu vydrží příjemné teploty a nepřeklopí se to hned do velkého horka. A mám radost - konečně jsem dneska přišla na to, odkud jste! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A přišla jsi na to podle toho kostela, nebo podle štítku článku?
   Protože jestli podle kostela, tak klobouk dolů:-)
   Díky za komentář, přeju pěkný den.

   Vymazat
  2. Podle kostela, strejda google to všechno zná. :) Ale toho štítku jsem si všimla hned potom (a myslela jsem, že se to utají). ;))

   Vymazat
  3. :-)....u vás dvou bych skoro tipovala, že stačí jeden obrázek nebo název a vy hned víte o co jde....vy máte tu českou kotlinu prošlapanou křížem krážem, alespoń podle blogu to tak vypadá:)))

   Vymazat
  4. Haha, tak to mě pobavilo :D ... No, snažíme se, ale stále je kam chodit a co objevovat... na to je jeden lidský život krátkýýý :))

   Vymazat
 2. Jé krásné, jak se s manželem informujete o takovýchto zprávách ... je to příjemné a potěší to. Znám to od sebe. No já jsem pátrala při minulém příspěvku odkud asi jste, ale nevypátrala. Tak se zeptám Lenky :D
  Tak přeji krásné jarní dny a co nejméně jarní únavy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petro, krásné jarní dny i tobě.
   Ukonči pátrání, není to tajemství, jsme z Teplic....:-)
   Díky za komentář a přeju pěkný den.

   Vymazat
 3. nás v Ostravě vzbudil v 6.14 ohňostroj - slavnostně se otevírala zrekonstruovaná část Nových Vítkovic a pan Světlík se rozhodl to spojit a oslavit dvojnásob.. ehm, akorát si myslím, že ta světla moc lidí nevidělo=DD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to zní skoro neuvěřitelně, ale podporuje to mou hypotézu, že v Ostravě je možné všechno. Ach ta Ostrava.....:-)

   Vymazat
 4. Krásné jarní dny! Ráda jsem se zatoulala až k Vám na druhý konec republiky, fota jsou parádní ... a s dovolením, přijdu zase nakouknout.
  Maru

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásné jarní dny i vám. Děkujeme za komentář, bude nás moc těšit, když přijdete zase:)))

   Vymazat
 5. Kostel je opravdu náramný fešák a musím říct, že ve mně vzbuzuje až úplnou pokoru (podobné stavby mi vždycky připadaly naprosto fascinující).
  Budu taky muset zvednout zadnici od počítače a někam vyrazit ;-).
  Krásný jarní dny, Vivi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vivi, díky za komentář.
   Právě jsem se ale u tebe dočetla, že co nevidět zvedneš pozadí a vypravíš se do Paříže, tak že povyražení jistě bude až až:)
   Přeju pěkné slunné dny:)))

   Vymazat
 6. Je opravdu překrásný, stejně jako opravené Teplice, lázně atd.
  Několikrát jsme spali v Penzionu U Koziček, velmi příjemné!
  Krásné jaro, zdravím Helena

  OdpovědětVymazat

Oblíbené příspěvky